Lionel MessiParis Saint-Germain'in kadrosuna katıldığından beri henüz istikrarı yakalayabilmiş değil.

Bu durumun en önemli sebeplerinden  biri yıldız ismin sakatlıklarla boğuşması. Messi'nin son sakatlığı henüz geçmiş değil. Fakat Arjantinli yıldız henüz tam iyileşmeden milli takım için Fransa'dan ayrılıyor.

Yalnızca by durum Lionel Messi için değil. PSG'nin bir başka Arjantinli yıldız ismi Leonardo Paredes de sakatlıktan yeni çıktı lakin o da Arjantin Milli takıma gidecek.

PSG Sportif Direktörü Leonardo ise bu duruma tepki gösterdi.. Brezilyalı direktör, futbolcuların henüz iyileşmeden milli takıma gitmesinden rahatsız.

İki oyuncunun da tedavisine Paris'te devam edilmesi gerektiği düşüncesini savunan Leonardo, Arjantinli yetkililere tepkide bulundu.

Leonardo konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Sakat ya da iyileşme aşamasındaki bir oyuncunun uluslararası göreve gitmesine izin vermeyi kabul etmiyoruz. Bu mantıklı değil. Bu tür durumlar için FIFA nezdinde bir kural koymamız gerekiyor" ifadesini kullandı.

Arjantin, 2022 Dünya Kupası Elemeleri maçlarında Uruguay ve Brezilya ile karşı karşıya gelecek. Messi ve Paredes'in 13 Kasım'daki Uruguay karşılaşmasında forma giymesi zor. Fakat iki yıldızın da 17 Kasım'da Brezilya'ya karşı sahada olması bekleniyor.

KAYNAK: NTV SPOR