Beşiktaş'ta yeni sezon yapılanmasına dahil olmak istemeyen Romain Saiss'e Fransa'dan talip çıktığı öğrenildi. Faslı futbolcu kariyerinin büyük bölümü geçirdiği ülkeye geri dönebilir.

6 yıl oynadığı Wolverhampton ile kontratı bittikten sonra Beşiktaş'a transfer olan Romain Saiss, özellikle Dünya Kupası sonrasında takımdan ayrılmak istediğini söylese de beklenen bonservislerin teklif olarak iletilememesi nedeniyle kariyerini İstanbul'da sürdürmüştü. Şenol Güneş'in de konuşarak ikna ettiği 33 yaşındaki futbolcuya İngiltere'nin yanı sıra Arap ülkelerinden ilgi vardı ancak resmiyete kavuşturulamamıştı.

Beşiktaş, Tüpraş ile anlaşmasını duyurdu! Beşiktaş, Tüpraş ile anlaşmasını duyurdu!

romain_saiss

Şenol Güneş tepki göstermişti

Geçtiğimiz günlerde basın mensuplarının karşısına geçen Şenol Güneş, Afrika asıllı futbolcu için yöneltilen soruya; “Defansta en güvenilir, en yetenekli oyuncu Saiss. Zaten onu oynattık. Oynuyordu, ‘Ayağım ağrıdı 2-3 gün dinleneyim’ dedi, tamam dedik. Redmond’ın durumu daha farklı, mukavelesi bitti, gidebilir. İki oyuncunun kalmasını da istiyorum, kendilerine de kamuoyuna da söyledim. Buna Tayfur’u da dahil edebilirsiniz. Ama ikisi benim oyuncum değil, Saiss ise benim oyuncum. Redmond’a kulüp teklifini yaptı. 1,5 aydır aynı şey konuşuluyor. Anlaşma tamam, olumlu, haber verecek, ‘geleceğim ama biraz daha bekleyelim.’ Ya gelir ya gelmez, bu çocuk oyuncağı değil. “Saiss iyi bir oyuncu. Bunda bir sorun yok. Sorun oynayıp oynamaması. Oynamasını engelleyen bir durum yok. Bazen oynatmadık, burada Gomez de oynamadı, Cenk de oynamadı. Saiss anlaştığı takımla gitsin oynasın ama kulüp mağdur olmasın." şeklinde yanıt vermişti.

romain-saiss-1

Onana takasında kullanılmak istendi

Transferde yediği çalımlar sonrasında atağa kalkmak isteyen Kartal'da transfer listesinde bulunan Jean Onana'ya karşılık takasta kullanılmak üzere Romain Saiss önerildi. Kulübün anlaşması halinde gerekli kolaylığın sağlanacağı ifade edildi ancak deneyimli stoper sarı kırmızılılara henüz el sıkışmadı. Ayrıca bir Fransız takımı daha kendisini istiyor.

romain-saiss

Lille de istiyor

Fransa'nın en çok okunan gazetelerinden L'Equipe'ye göre Saiss için Yusuf Yazıcı'nın da forma giydiği Lille de devreye girdi. Jose Fonte'nin ayrılmasının ardından stoper arayışlarına başlayan Fransız temsilcisinde gündeme gelen isimelr arasında Saiss de bulunuyor. Geçtiğimiz sezon Beşiktaş formasıyla 26 resmi maça çıkan Arap oyuncu, 1 gol atıp 1 de asist yaptı.