Suudi Arabistan ekiplerinden Al Nassr'a transfer olan Portekizli süperstar Cristiano Ronaldo'nun gözü kulağı Konyaspor'da.

Suudi Arabistan takımlarından Al Nassr'a transfer olan ve bu kararıyla gündeme bomba gibi düşen Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo'nun bu tercihi yankı uyandırmaya devam ediyor.

37 yaşındaki yıldız futbolcu yıllık 75 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında transfer olurken, iş birliği ve sponsorlarla birlikte yılda 200 milyon Euro gibi astronomik bir rakam kazanması bekleniyor.

Öte yandan bu transfer resmi olarak açıklanmış olsa da Ronaldo halen resmi olarak Al Nassr kulübünün oyuncusu değil çünkü lisansı çıkarılamıyor.

Yabancı kontenjanı dolu olan Al Nassr kulübünde bir oyuncunun takımdan gönderilerek yer açılması beklenirken, konuyla alakalı konuşan bir kulüp yetkilisi şu ifadeleri kullanmıştı;

"Al Nassr, Ronaldo için henüz lisans çıkaramadı. Çünkü yabancı bir oyuncu için boş yer yok. Yabancı oyunculardan birinin satışıyla ilgili müzakereler sürüyor. Henüz son aşamaya girilmedi"

GÖZÜ KULAĞI KONYASPOR'DA

Bu ismin ise gözden çıkarılan isimlerden birisi olan Özbek oyuncu Jaloliddin Masharipov olduğu öne sürülürken, 29 yaşındaki oyuncunun takımdan gönderilmesi bekleniyor.

Bu oyuncu için Suudi kulübüyle görüşme halinde olan takımlardan biri de Konyaspor.

İki taraf arasında anlaşma sağlanması halinde Masharipov Konyaspor'un yolunu tutarken, Ronaldo'nun lisansı çıkarılabilecek.

Gökhan Zan: Antakya'nın sesi olun Gökhan Zan: Antakya'nın sesi olun

Kaynak: Mynet Spor