Yarım sezon Başakşehir'de kaldıktan sonra Beşiktaş'a geri dönen Salih Uçan, geçmişi ve geleceği hakkında açıklamalarda bulundu.

Yıldız futbolcunun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle; 

"Beşiktaş'tayız çok ciddi oyuncular var ama ben de Salih Uçan'ım. 19 yaşında Fenerbahçe'de oynadım, üzerine Roma yaptım. Alanyaspor'a geldim ama tekrar Beşiktaş'a çıktım. Formayı aldıktan sonra kolay kolay geri vermem. Herkes kalitemin farkında, işlerin her zaman şanssız gideceğini düşünmüyorum."

"KARİYERİMİN YÜZDE 60'I BİTTİ" 

"Ben yıldız bir oyuncu değilim, hiçbir zaman da olmadım. Yıldız daha fazla skor yapandır. Ben topu çok iyi kaparım, geriden oyun kurup sakinleştiririm. Futbol kariyerimin yüzde 60'ı bitti gibi. 12 senedir futbol oynuyorum. Bir 12 sene daha gider m? 'İnşallah' diyelim. Fiziksel olarak bir sıkıntım olmazsa uzun süre daha bu işi götürebileceğimi düşünüyorum. Geçtiğimiz yıl kariyerimin en talihsiz sezonuydu. Alanya'da iyi performans gösterip, Beşiktaş gibi büyük bir takıma transfer olmuştum. Beklenti vardı. Ardından bir sürü şanssızlık yaşadım. Dizime darbe aldım 5 antrenman kaçırdım. Ağır bir hastalık geçirdim, çoğu kişi bilmiyor. 5 gün hastanede yattım. 4 gecede 3 kilo verdim. O hastalıktan sonra fiziksel açıdan inanılmaz düştüm. Antrenmanlarda boğulacak gibi oluyordum. Tam iyileşirken Covid-19 geldi"

"TÜRK OYUNCULARA VURMAK KOLAY"

"Türk oyunculara vurmak daha kolay! Bence 'ilk 11'de 2, 3, 4 Türk olsun, altyapıdan futbolcu oynatmak zorunlu olsun' gibi kurallar getirilmemeli. Yabancı serbest olursa futbolumuz için daha iyi olur"salihh uçan

"10 MİLYON EURO VERDİLER AZİZ YILDIRIM SATMADI"

Roma'ya transferinin çok büyük br olay olduğunu belirten Salih Uçan, "Masanın üzerine 10 milyon euro koydular. Aziz Yıldırım 'Ben Salih'i satmayacağım' dedi. Roma ile 5 yıllık kontrat imzalayacaktım ve farklı bir hikâye başlayacaktı. Sonra kiralık gittim" dedi. 

"SERGEN HOCA İLE SORUN YAŞAMADIM"

"Beşiktaş'a geldiğimde Atiba-Josef ikilisi vardı. Sergen hoca beni 6-8 gibi değil, 8-10 gibi düşündü. İleride kendimi çok rahat hissetmiyordum. Kendimi önde gösteremeyince geriye düştüm, hastalıklar da üzerine eklendi. Yoksa Sergen hoca ile herhangi bir sorun yaşamadım."