Adana Demirspor'daki peformansı sonrasında Talha Tayyip Sanuç'un Beşiktaş'a gitmesi gözleri Samet Akaydın'a çevirmişti. Milli takıma kadar yükselen ve Mavi Şimşekler'in çıkışındaki etkili isimlerinden biri olan Samet için Süper Lig'in devleri de devreye girmişti. Özellikle Trabzonspor ve Beşiktaş'ın yabancı kontenjanında kendisine yer açabilmek adına listesine eklediği yıldız oyuncu için Fenerbahçe'nin de adı geçiyordu ancak flaş bir iddia ortaya atıldı. Trabzon basını, Samet'in sarı lacivertlilerde forma giymek istemeyecek kadar fanatik Trabzonsporlu olduğunu yazdı.
 


Trabzonspor'u bekliyor

Milli takıma seçilen Adana Demirspor’un stoperinin gönlü de kalbi de Trabzonspor’da. 10 yaşında Trabzon İdmanocağı’nda futbola başlayan ve 20 yaşında Sancaktepe’ye gidene kadar Trabzonspor ve şehrin diğer takımlarında forma giyen Akaydın daha önce verdiği her röportajda hayalinin bir gün Trabzonspor A takımında forma giymek olduğunu söyledi. 


 


Fenerbahçe'de oynamayacak kadar fanatik

Fenerbahçe teknik direktörü Jorge Jesus’un istemediği Samet zaten, “ben Fenerbahçe’de oynamam” diyecek kadar da fanatik Trabzonsporlu. Samet bu hafta için Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak’tan izinli olarak İstanbul’a gelecek. Galatasaray’la görüşecek.  Gelen bilgiler ise Samet’in Trabzonspor’dan bir teklif gelirse diğer teklifleri kenara atacağı yönünde.