Süper Lig ekiplerinden Adana Demirspor'u geçtiğimiz sezon lige taşıyan deneyimli teknik direktör Samet Aybaba ile ligin başlarında alınan kötü sonuçlar nedeniyle Adana ekibi ile yollar ayrılmıştı.

Özellikle Belhanda ve Balotelli ile arasının kötü olduğu iddia edilen tecrübeli çalıştırıcı Aybaba sessizliğini bozdu. 

Milliyet'e açıklamalarda bulunan Aybaba şu ifadeleri kullandı;

"Bunu aramızda biraz tartıştık. Onun alışkanlıklarından dolayı diyelim. Hayata bakışı, yaşadığı ortam, büyüme şekli diyelim orada biraz sıkıntılı bir süreç yaşamış. O futbola yansımış, çeşitli teknik adamlarla yaşadığı sorunlar var. Sonuçta İtalya 2. Lig takımından aldık biz onu. Söylenildiği gibi dünya yıldızı durumunda almadık. Şimdi böyle olunca başka bir yere kendisini konumlandırmaya çalışıyor ama öyle değil. Emek vererek, çalışarak, işini iyi yaparak oraya gelmesi lazım" 

"Kendisiyle konuştuğumda ona Robinho örneğini vermiştim" şeklinde konuşan Samet Aybaba açıklamalarını şu sözlerle tamamladı;

''Sivas'ı çalıştırırken Robinho geldi bize; bir maçta 42 dakika ısındı Robinho. Yeni gelmişti daha, tam hazır değildi. İkinci yarı onu ısınmaya gönderdim, 42 dakika ısındı. Sonrasında 88'de ya da 89'da oyuna girdi. 2-1 yendik o maçta. Soyunma odasında maçın hatıra fotoğrafı var, en çok sevinen Robinho'ydu. Dünya yıldızı böyle oluyor, karakter çok önemli. Balotelli'yle aramda kişisel hiçbir sorunum olmadı. Başka birinin ben oyun karakterini eleştiririm, kişisel karakteriyle ilgili veya oyuncunun kişisel kaprisleriyle ilgili hiçbir şey yapmam. Bu benim işimle ilgili zaten, ben ondan en iyi performansı nasıl alırımı düşünürüm."

Kaynak: NTV Spor