A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, yabancı sınırı ile ilgili görüşlerinin sorulması üzerine Fatih Terim üzerinden cevap verdi.
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in A Milli Takım'daki kararı gibi yapmayacağını belirten Güneş, "Fatih Terim dün akşam yabancı sınırı ile ilgili kendi kararı olduğunu, hatta kendi çıkardığını söyledi. Benim kararım olmaz, benim fikrim olur. Kararı yönetim verir." ifadelerini kullandı.

GÜNEŞ: "SORUN YABANCI SINIRI DEĞİL"

Teknik direktör Şenol Güneş ayrıca, yabancı konusunda görüşlerini de aktardı ve sorunun yabancı sınırı olmadığını belirtti.

Yerli ya da yabancı ayrımı yapmanın doğru olmadığını vurgulayan Güneş, "Yabancı konusundan daha önemli sorun kulüplerin ekonomik ve idari yapısı. Sayı azalıyor, çoğalıyor sürekli. Önce kulüpleri düzeltmezsek yeni yabancı kuralı kısa sürede değişir. Türk futbolunun ana sorunu yabancı sınırı değildir. Yabancı oyuncular da yerli oyuncular da, teknik direktörler de vergi ödemeli artık. Yabancı da yerli de aynı para birimiyle maaş almalı. İşin içine para girince güven kaybolur. Yerli-yabancı ayrımı yapılmamalı. Yanlış yollara sapıyoruz. Bütün antrenörleri aradım. Zaman zaman bizi kavga ettirdiğiniz antrenörlerle de görüştük. Fatih Terim dün akşam yabancı sınırı ile ilgili kendi kararı olduğunu, hatta kendi çıkardığını söyledi. Benim kararım olmaz, benim fikrim olur. Kararı yönetim verir." cevabını verdi.


Kaynak:Sporx