Inter'in yeni patronu imzayı attı!

İtalyan devi Inter'de Frank de Boer'den boşalan teknik direktörlük görevine Stefano Pioli getirildi. Yapılan resmi açıklamaya göre 51 yaşındaki teknik adamla 1,5 yıllık anlaşma yapıldığı bildirildi.

Inter'in yeni patronu imzayı attı!
Sezon başında Mancini'den boşalan teknik direktörlük görevine Frank de Boer getirlmişti ancak Hollandalı teknik adam da Inter'e çare olamayınca yollar ayrıldı. Bu ayrılık sonrası Stefano Pioli ile anlaşan mavi siyahlı kulüp transferi resmen duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre 51 yaşındaki teknik adamla 1,5 yıllık sözleşme imzalandı. 

Inter'de sezon başında eski Galatasaraylı teknik direktör Mancini gönderilmiş ve yerine Frank de Boer getirilmişti. Frank de Boer'in geşmesinin ardından Inter'de alınan başarısız sonuçlar Hollandalı teknik adamın da gönderilmesine neden oldu.

Kariyerinde birçok Serie A takımını çalıştıran Pioli, son olarak geçen sezon nisan ayındaki Roma derbisine kadar 2 yıl boyunca Lazio'nun teknik direktörlüğünü yapmıştı.

Stefano Pioli, ligin geride kalan 12 haftasında topladığı 17 puanla 9. sırada bulunan ve UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele ettiği K Grubu'nda da son sırada yer alan Inter'i, her iki kulvarda da iddialı konuma getirmeye çalışacak. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER