SeriA'da 5 Maç ve Haftanın Maçı Juventus - Inter Derbisi seyircisiz!

Koronavirüsün etkili olduğu İtalya'da hafta sonu 6 maç seyircisiz oynanacak. Bu maçlar arasında Juventus - Inter Derbisi de bulunuyor.

SeriA'da 5 Maç ve Haftanın Maçı Juventus - Inter Derbisi seyircisiz!

Serie A'nın 26. haftasındaki 6 maç, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ülkede hızla yayılması nedeniyle seyircisiz oynanacak.

İtalya Spor ve Gençlik Bakanı Vincenzo Spadafora, TG2 kanalına yaptığı açıklamada, Kovid-19'un yayılmasını önlemek amacıyla hafta sonunda bazı spor müsabakaları da dahil olmak üzere aldıkları sınırlayıcı kararları, Lombardiya, Veneto, Piyemonte'ye ek olarak Emilia-Romagna, Ligurya, Friuli-Venezia Giulia bölgelerine de genişlettiklerini belirtti.

Spadafora, spor kamuoyundan yetkililerden gelen futbol maçlarının seyircilere kapalı şekilde oynatılması taleplerini de değerlendirdiklerini ifade ederek, "Kuzey İtalya'da 6 bölgede spor etkinlikleri durdurulmuş durumda. Bununla beraber, maçların seyircisiz oynanması talebini kabul ettik." dedi.

Bu açıklamaya göre Udinese-Fiorentina, Milan-Genoa, Parma-SPAL, Sassuolo-Brescia, Sampdoria-Hellas Verona ve Juventus-Inter maçları seyircisiz oynanacak.

 

Kaynak : Goal.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER