95.8 Radyo Gol’de yayın hayatına başlayan Doğru Tektir programı ikinci gününde birbirinden değerli konuklarla gündemi belirledi.

Bugün oynanacak Beşiktaş-Galatasaray derbisi ile ilgili açıklamalarda bulunan Sinan Engin ‘’Abdullah Avcı’nın da Fatih Terim’in de bu derbi galibiyetine ihtiyacı var. Beşiktaş kaybederse Abdullah Avcı ağır protestolara maruz kalır. Ancak Abdullah Avcı istifa etmez. Beşiktaş futbolcusunun bir şansı var bugün… Kazanırsan taraftara kendini affettirirsin, lige tutunursun, havayı yakalarsın… Derbide ibre Galatasaray’dan yana çünkü Galatasaray'ın iyi bir kalecisi var, iyi bir savunması var, iyi orta sahası var, iyi hücum hattı var!’’ açıklamasında bulundu.

Cüneyt Çakır’ın derbide VAR hakemi olması ile ilgili konuşan Sinan Engin ‘’Cüneyt Çakır'ın VAR hakemi olmasına katılıyorum. Gözden kaçanları vs. hemen uyarıyı yapacaktır. Ancak niyet çok önemli...’’ dedi.

Beşiktaş’ın mevcut durumu ve geleceği ile ilgili açıklamalarda bulunan Engin; ‘’Beşiktaş yönetimi baştan yanlış yaptı. Taraftar kimi istiyordu Sergen Yalçın'ı? Abdullah Avcı takımın başına geçti ama taraftarın gönlünde yatan isim belliydi! İstenmeyen teknik direktör, başkan ve oyuncularla başladı Beşiktaş! Beşiktaş’ın bundan sonra olası bir hoca değişikliğinde yeni hocası Sergen Yalçın olur! Fenerbahçe taraftarı nasıl Ersun Yanal'ı getirdi? Belki bir ay sonra, belki üç ay sonra ama sonraki hocası Sergen Yalçın olur!’’ açıklamasında bulundu.

Fenerbahçe ve Trabzonspor’un performanslarına da değinen Sinan Engin ‘’Fenerbahçe şampiyonluğa şartlanmış. Taraftarlar futbolcular şampiyonluğa inanmış durumda ve şampiyonluğu çok istiyor! Ayrıca Fenerbahçe'nin çok iyi bir kadrosu var. Saha için antrenörü Emre Belözoğlu, Gustavo çok iyi Ozan Tufan da bu ikiliye eşlik ediyor. Benim şampiyonluk favorim Fenerbahçe! Trabzonspor ise şampiyonluk yolunda devam etmek istiyorsa Başakşehir deplasmanından üç puanla dönmeli!’’ açıklamasında bulundu.