AYRILACAĞI SÖYLENİYORDU!

Fransız basını, Neymar'ın Paris Saint Germain'in Başkanı Nasser Al Khelaifi'nin açıklamalarının ardından kulüpten ayrılmak istediğini yazmıştı. PSG, Fransa Ligue 1'i şampiyon olarak tamamladı. Fakat Şampiyonlar Ligi'nde istenilen başarı yakalanamayınca kulüp başkanı açıklamalarda bulunmuştu. 

Nasser Al Khelaifi'nin takımdaki eksikler ve oyuncular konusunda yaptığı eleştiriler sonrasında Neymar'ın takımdan ayrılmak istediği düşünüldü..

Nasser Al Khelaifi, "Size söyleyebileceğim şey, tüm oyuncuların geçen sezondan çok daha fazlasını yapmasını beklediğimiz. Çok daha fazla. Hepsinin yüzde 100 olması gerekiyor. Açıkçası, yeterince iyi değildik. Gelecek sezon için hedef açık: Her gün yüzde 200 çalışmak." ifadelerini kullanmıştı.

SÖZLEŞME YENİLENDİ!

Neymar'a Mayıs 2021'de PSG ile yaptığı 2025'in ortasına kadar uzanan sözleşmenin anlaşma metninde iki kerelik sözleşme uzatma hakkı verilmişti. Fransa devinin yıldız futbolcusu sözleşmeyi önce 2026'ya, sonrasında ise 2027'ye kadar uzattı.

Yeni sözleşme öncelikle L'Equipe, ardından Le Parisien gazeteleri ile kamuoyuna duyuruldu.

30 yaşındaki Brezilya'lı futbolcu, 3 Ağustos 2017 tarihinde 222 milyon Euro karşılığında PSG'ye transfer olmuştu. Sözleşmesi son olarak 2027 yılına kadar uzayan Neymar, sözleşmesine sadık kaldığı takdirde önümüzdeki 5 sene boyunca haftada 700 bin Euro kazanacak.

NEYMAR KİMDİR?

Neymar da Silva Santos Júnior ya da bilinen adıyla Neymar 05.02.1992 doğumludur. Forvet ve sol açık mevkilerinde görev yapan Brezilyalı futbolcu 2017'den beri Paris Saint Germain takımında forvet mevkinde forma giymekte. 175 cm boyunda ve 68 kilo olan Neymar, Sağ/Sol ayağını kullanmaktadır. 

Neymar, 2009'dan bu yana forma giydiği 224 maçta 136 gol kaydetti. Brezilya millî takımı formasıyla da 32 maçta 20 gole imza attı.