Beşiktaş bu gece şampiyon olabilir!

Spor Toto Süper Lig'de son 2 haftaya gelindi. 71 puandaki Beşiktaş ve 67 puandaki Başakşehir zirve için mücadele ediyor. İşte nefes kesen yarışın şampiyonluk ihtimalleri.

Beşiktaş bu gece şampiyon olabilir!
Spor Toto Süper Lig'in 33. haftasına girilirken dananın kuyruğu kopuyor. Beşiktaş, uzun süredir liderlik koltuğunda olmasına rağmen şampiyonluğunu ilan edemedi. Siyah-beyazlılar şampiyonluk ipini bugün göğüsleyebilir. İşte şampiyonluk ihtimalleri:
 
ADANASPOR'UN GALİBİYETİ

Medipol Başakşehir, bugün Adanaspor ile karşılaşacak. Lider Beşiktaş'la arasında 4 puan fark bulunan Başakşehir, küme düşmesi kesinleşen Adanaspor'a mağlup olursa, Beşiktaş şampiyonluğunu ilan edecek. Siyah-beyazlıların zaferi garantilemesi için Gaziantepspor maçını beklemesine gerek kalmayacak.
 
BAŞAKŞEHİR BERABERE KALIRSA...

Başakşehir'in bugünkü maçtan 1 puanla ayrılması durumunda Beşiktaş, yarını beklemek zorunda. Başakşehir berabere kalırsa siyah-beyazlılara şampiyonluk için 1 puan yetecek.
 
İKİ TAKIM DA KAZANIRSA

Başakşehir'in galibiyeti şampiyonluk iddiasını sürdürmek için tek başına yeterli olmuyor. Abdullah Avcı ve öğrencileri bugün 3 puan alırsa Beşiktaş'ın puan kaybını bekleyecek. Siyah-beyazlılar, Gaziantepspor'u mağlup ederse ligde ipi göğüslemiş olacak.
 
ŞAMPİYONLUĞUN SON HAFTAYA KALMA İHTİMALİ

Şampiyonluğun ertelenme ihtimali Başakşehir galibiyeti ve Beşiktaş'ın puan kaybından geçiyor. Adanaspor, Başakşehir'i yenerse ve siyah-beyazlılar puan kaybederse şampiyon son hafta belli olacak.
 

kaynak:mynet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER