Anderson Talisca ve Cristian Baroni'den Derbi Yorumu

Geçtiğimiz senelerde Beşiktaş forması giyen Talisca ve Fenerbahçe'nin eski oyuncularından Cristian Baroni derbi maçını değerlendirdi.

Anderson Talisca ve Cristian Baroni'den Derbi Yorumu

Talisca, "Beşiktaş'ı çok tebrik ederim. Zaten Beşiktaş, her maça kazanmak için çıkar. Şimdi bu galibiyeti kutlama zamanı" dedi.

Vincent Aboubakar'ı da öven Talisca, "Maçtan önce de söylediğim gibi Aboubakar büyük bir golcü. Bu maçta da fark yaratan isim oldu." açıklamalarında bulundu.

Cristian Baroni ise : "Fenerbahçe maçın hemen başında gol yedi ve maça adeta mağlup başladı. Sonrasında dağınık bir halde önde çok risk alarak fütursuzca hücum etmeye çalıştılar.Beşiktaş’a kontra atak için arkada büyük boşluklar verdiler. Beşiktaş da bu fırsatları kullanarak derbiden galibiyetle ayrıldı." dedi.

"Takım organizasyonu ve her maçta en önemli faktör. Evindeki derbide galip gelmek zorunda olan Fenerbahçe daha organize oynamalıydı. Eksik ya da fazla oynamak eğer ne yaptığını bilen, iyi organize bir takımsanız çok şeyi değiştirmez. Bir kişi eksik oynayan takım eğer iyi organize olursa rakibe pozisyon vermez ki bugün Beşiktaş bunun örneğini gösterdi."

''Taraftarın derbilerde takımlarına inanılmaz destek olduğu şüphesiz. Hele Kadıköy’de o çılgın atmosferi ve taraftarın verdiği coşkuyu net hissedersiniz. Seyircisiz maçlarda ev sahibi/deplasman faktörü ortadan kalkar. BJK maça bir nevi 2-0 önde başladı ama taraftar olsaydı verdikleri destekle konsantrasyon, atmosfer; her şey farklı olurdu. Bu maçta taraftar olsaydı skor böyle olmazdı."

"Ozan’ın performansı gerçekten çok iyiydi. İki gol de atması çok önemli. Özgüveni ile hem kendini hem de takımın seviyesini yükseltiyor. İyi performans göstermesi bu yüzden çok doğal."

Kaynak:Goal.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER