Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'un borcu ne kadar?

Herkes tarafından merak edilen Spor Toto Süper Lig ekipleri Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'un borcu açıklandı.

Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'un borcu ne kadar?

Spor severler tarafından Süper Lig ekipleri Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor'un borcu merak ediliyordu.

Yapılan açıklamaya göre 'Dört Büyükler' olarak adlandırılan Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'un borçlarında, önceki senelere göre artış görülüyor.

Yüzde 534 olarak görülen artışta rakamlar şu şekilde;

Galatasaray'da şirket borcu, KAP yapılan son bildirime göre ağustos ayı itibarıyla 2,34 milyar lira. Kulüpte şubat ayında yapılan divan kurulunda, Sarı Kırmızılı kulübün dernek borcunun 2019 yılı sonu itibarıyla 965 milyon olduğu açıklanmıştı. Sekiz yıl önce 731 milyon liralık borç yükümlülüğü bulunan Galatasaray'ın şu an itibarıyla toplam borcu 3,3 milyar lirayı bulmuş durumda.

Fenerbahçe'de KAP'a yapılan son açıklamaya göre, Ağustos ayı itibarıyla kulübün şirket borcu 3 milyar 8 milyon lira. Sarı Lacivertli  kulübün dernek borcuna dair en net paylaşım ise bu sene şubat ayındaki divan kurulunda paylaşıldı. Bu bildirime göre kulübün dernek borcu, 2019 yılının eylül ayı itibarıyla 2 milyar 190 milyon lira. Böylece Fenerbahçe'nin toplam borcu yaklaşık 5,2 milyar liraya yükselmiş durumda. Kulübün 8 sezon önceki toplam borcu 568 milyon liraydı.

Beşiktaş'ın şirket borcu, Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamaya göre Ağustos ayı itibarıyla 2,73 milyar lira. Kulübün dernek borcuna dair son paylaşım ise şubat ayında yapıldı ve Siyah Beyazlı takımın dernek borcunun 604 milyon lira olduğu duyuruldu. Bu çerçevede sekiz yıl önce 585 milyon lira olan Beşiktaş'ın borcu, 3,33 milyar liraya yükseldi.

Trabzonspor'da diğer kulüplerin aksine tüm borçlar KAP'a bildiriliyor. Son bildirime göre de Karadeniz ekibinin, Ağustos ayı itibarıyla toplam borcu 1,25 milyar lira. Bordo Mavili ekibin 2012 yılındaki toplam borcu ise 178 milyon liraydı.

Kaynak: İnternet Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER