Süper Lig'de 35. hafta hakemlerinin tamamı neden açıklanmadı? İşte sebebi...

Türkiye Futbol Federasyonu, Spor Toto Süper Lig'de 35. hafta maçlarını yönetecek hakemlerin hepsini değil yalnızca cuma günü görev yapacak isimleri açıklamıştı.

Süper Lig'de 35. hafta hakemlerinin tamamı neden açıklanmadı? İşte sebebi...

Türkiye, koronavirüs pandemisinde üçüncü dalganın etkisini yaşarken ve ülke genelinde önlemler biraz daha artırıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu da Süper Lig hakemlerini "tam kapanmaya" aldı.

Sıkıştırılmış fikstürde nisan ayı sonuna kadar tüm kulüpler zor bir viraja girerken, Milliyet'te yer alan habere göre; MHK'da hakemlerini korumak amacıyla "5 maçlık" tedbirleri uygulamaya soktu.

Merkez Hakem Kurulu, Spor Toto Süper Lig'de maç yöneten 28 hakem ile VAR kadrosundaki Özgüç Türkalp'i bugün başlayacak süreçte TFF Riva yerleşkesine kapatacak. Yapılan tebligata göre, hakemler nisan ayı sonuna kadar maçlara Riva'da kamp yaparak gidecek.

Karşılaşma yöneten hakem evine uğramadan yine Riva'ya dönecek ve maçtan gelen hakemler tedbir amaçlı 24 saat odasında izole edilecek.

Bunun yanı sıra PCR testi yapılacak.

Yapılan testin sonucu negatif çıkarsa bir sonraki müsabakaya İstanbul'dan görevlendirilecek. Sonucu pozitif çıkan olursa derhal karantina sürecine başlanacak.

Hakemler Riva'da kaldıkları sürece toplu yemek yiyemeyecek, oda ziyaretleri kesinlikle yapılmayacak. Antrenmanlar ise sosyal mesafe koşullarına uyularak yerleşke içerisinde gerçekleştirilecek. Süper Lig yardımcı hakemleri uygulamanın dışında kalacak, ancak onların da kontrollü yaşama uyması istenecek. MHK Başkanı Serdar Tatlı ile vekili Metin Tokat dönüşümlü olarak hakemlere nezaret edecek.

Kontrol ise Hakem İşleri Müdürü Barış Şimşek'te olacak ve hakemlerin tüm sorunlarıyla ilgilenecek.

Covid-19 salgınının toplumun tüm kesimlerinde olduğu gibi hakemler arasında da yaygın biçimde görülmesi üzerine klasman hakemlerini de uyaran MHK, sezon tamamlanıncaya kadar herkesin kişisel önlemlerini artırmasını ve mümkün olduğunca korunmasını istedi.

Öte yandan hakem Fırat Aydınus'tan sonra Hüseyin Göçek ve Volkan Bayarslan'ın test sonuçlarının pozitif çıktığı, tedavi ve gözetimlerinin devam ettiği belirtildi.

Atamalarda büyük sıkıntı yaşayan Merkez Hakem kurulu ilk defa 35. hafta maçlarının hakemlerini eksik açıkladı.

Dün yapılan duyuruda sadece bugün oynanacak karşılaşmaların hakemleri duyuruldu.

Kaynak: Fotomaç

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER