Süper Lig ertelenirse futbolcuların sözleşmeleri uzayacak mı? İşte yanıtı...

Çin'in Wuhan kentinde başlayan ve tüm dünyada yaklaşık 8 bin kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan koronavirüs salgını, spor camiasını da derinden etkiledi.

Süper Lig ertelenirse futbolcuların sözleşmeleri uzayacak mı? İşte yanıtı...

Çin'in Wuhan kentinde başlayan ve tüm dünyaya hızla yayılan spor organizasyonlarınıda etkileyen ve Avrupa'da hemen hemen tüm profesyonel ligler koronavirüs yüzünden askıya alınırken, EURO 2020 başta olmak üzere birçok major spor turnuvası da ertelendi.

Futbolda verilen liglerin erteleme kararlarının ardından profesyonel liglerin yaz aylarına sarkması kesinleşti. Liglerin takvimindeki bu kayma akıllara ''futbolcuların mevcut sözleşmeleri ne olacak? Sözleşmeler uzayacak mı?'' sorusunu getirdi.

Peki Ligler ertelenirse futbolcuların sözleşmeleri uzayacak mı? İşte yanıtı...

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatı Madde 19'da yer alan kurala göre; her profesyonel futbolcunun sözleşmesinin bitiş süresi 31 Mayıs olarak kabul ediliyor.

Aynı maddenin bir diğer bendinde ise şu ifadeler yer alıyor;  sözleşme bitiş tarihinden sonra resmi müsabakaların devam etmesi halinde kontrat süresi müsabakaların bitimine kadar uzamış sayılıyor.

Kaynak: İnternet Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER