banner197

İsviçre’nin ünlü kulübü Altınordu için geliyor ! Grasshopper

İsviçre’nin ünlü Grasshopper Zürih ekibi, 7 takımdan oluşan 178 kişilik kafileyle TFF 1. Lig ekibi Altınordu için ülkemize gelerek hem özel maçlar oynayacak hem de fikir alışverişinde bulunacak.

İsviçre’nin ünlü kulübü Altınordu için geliyor ! Grasshopper

Avrupa’nın dört bir yanından ünlü kulüpler ve isimlerin fikir alışverişinde bulunmak üzere ziyaret ettiği TFF 1. Lig ekibi Altınordu Futbol Akademisi (ALFA), bu kez 178 kişilik bir grubu ağırlayacak.

İsviçre’nin ünlü kulübü Grasshopper Zürih, 178 kişilik kafileyle İzmir Torbalı’daki Metin Oktay Yerleşkesi tesislerine gelecek. U12, U13, U14, U15, U16, U18 ve U21 takımlarından oluşacak kafilede Grasshopper Zürih’in tüm akademi üst düzey yönetimi ve teknik kadrosu da yer alacak.

16-21 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek ziyarette, hem iki kulüp arasında sportif fikir alışverişi yapılacak hem de akademi ekipleri arasında özel mücadeleler oynanacak. Grasshopper Zürih, Altınordu'nun yanı sıra Göztepe ve Manisa FK’nin akademi takımlarıyla da maçlar yapacak.

İzmir ekibinin Dış Sportif Etkinlikler Direktörü Murat Korkmaz, bu önemli ziyaret öncesinde İsviçre temsilcisini ziyarette bulunarak, 1. Dönem ve Scouting Direktörü Johannes Moos, Akademi Direktörü Roman Hangarter ve Akademi Eğitim Şefi Timo Jankowski ile bir araya geldi.

Dış etkinlikler direktörü Korkmaz, Grasshopper Zürih’in 1886’da kurulan köklü bir futbol kulübü olduğunu dile getirerek, “Türkiye’de ilk kez böylesine geniş katılımlı bir organizasyon yapılacak ve bunun gururunu yaşıyoruz. Geçen yıl düzenlediğimiz Uluslararası U12 İzmir Cup’a katılan, yoğun maç temposuna rağmen fırsat oluşturup tesislerimizi inceleyen ve bizi yakından tanıyan Grasshopper Zürih, 2020 U12 İzmir Cup’ta da yer alıyor. İzmir’e böylesine büyük bir ekiple gelmelerinin temelinde bu faktör yer alıyor. Altınordu, özellikle ortaya koyduğu felsefesi açısından Avrupa’da dikkatle izlenen bir kulüp. Grasshopper Zürih de 27 kere İsviçre lig şampiyonu olan, müzesinde 19 İsviçre Kupası bulunan özel bir kulüp. Özkaynak ekipleri de İsviçre’de her yaş grubunda özel bir yere sahip” şeklinde konuştu.

Kaynak: TRT Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER