TFF duyurdu: Liglerde yayın ihalesi ne zaman belli oluyor?

TFF'den yayın ihalesi açıklaması..

TFF duyurdu: Liglerde yayın ihalesi ne zaman belli oluyor?

Süper Lig ve 1. Lig'de yayın ihalesiyle ilgili yeni bir gelişme gündemde yer alıyor.

Yayın kuruluşlarının tekliflerini değerlendiren Türkiye Futbol Federasyonu'nun kararını bugün vermesi bekleniyordu ancak toplantıdan herhangi bir sonuç alınamadı.

Fakat yayın ihalesiyle ilgili görüşmelerin süreceğine karar verildi. İhale komisyonu Perşembe günü ilk olarak Kulüpler Birliği ile görüşecek. Daha sonra 14.00’te en yüksek teklifte bulunan iki firmanın temsilcileri ile pazarlık için masaya oturulacak. Süper Lig ve TFF 1.Lig’in yeni yayıncıları ise 28 Şubat Pazartesi günü netlik kazanacak. 

14 Şubat Pazartesi günü gelen ilk teklifleri düşük bulan komisyon, beIN SPORTS ve Saran Medya'ya ek süre vermişti. İki tarafın  son tekliflerini 18 Şubat Cuma günü TFF'ye bildirmişti.

TFF'den yapılan o açıklama

"Bilindiği üzere, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2022-2023 ve devam eden futbol sezonlarını kapsayan TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig Müsabakaları Yayın Haklarının devri için düzenlenen ihaleye ilişkin olarak; 14 Şubat’ta gerçekleşen ve ilk tekliflerin açıldığı yayın ihalesi toplantısında, 14 firmadan gelen 15 farklı teklif incelenmiş ve yapılan değerlendirme sonrasında, teklif veren firmaların eksikliklerini tamamlaması ve tekliflerini revize etmesi için 18 Şubat 2022 Cuma günü saat 17.00’ye kadar ek süre tanınmıştır.    

Mevcut katılımcılardan; toplam 12 adet revize teklif, Yayın İhale Komisyonuna sunulmuş ve revize teklifler değerlendirilmiştir. 

Komisyonun bir sonraki toplantısı, 24 Şubat 2022 Perşembe günü yapılacak olup, yayın ihalesine ilişkin nihai karar, 28 Şubat 2022 Pazartesi günü yapılacak toplantıda verilecektir. "

KAYNAK: NTV SPOR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER