Ekuban: "Tabzonspor'u istiyorum! Beşiktaş..."

Trabzonspor'un sezon başında Leeds United'dan kiralık olarak kadrosuna katıtığı Caleb Ekuban, geleceğine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Ekuban, konuşmasının başında Gana milli takımına ilk kez seçilmesiyle ilgili konuşurken, "Benim için duygu dolu anlardı, babamla ne zaman konuşsak; "Milli takımda ne zaman oynaycaksın?" diyordu, bende ona, "Teklif gelmedi, gelirse kabul edeceğim" diyordum. Gerçekleşen bir rüya diyebiliriz bu konuda. Bir Ganalı'dan daha çok İtalyan olduğumu söylüyor Toni ancak ben kendimi Ganalı olarak görüyorum. Eğer başka bir karar almış olsaydım, köklerlime ve geçmişime ihanet etmiş olurdum." dedi.

Ekuban: "Tabzonspor'u istiyorum! Beşiktaş..."

Ganalı yıldız, geçmişte anneannesiyle yaptığı duygusal konuşmayı anlatırken duygulanarak, "3-4 yıl önce büyükannemle konuştuğumuzda, "Evden gidebilirsin ama hayallerini gerçekleştirmeye çalış" derdi. Son zamanlarda dinlediğim bir şarkı var adı, "Yüksek umutlar" Şarkının sözlerine baktığımda anneannemin dediklerinin gerçekleştiğini görüyorum. Eğer beni yukarıdan izliyorsa benimle gurur duyduğunu düşünüyorum." dedi.


"TRABZON'DA KALMAK İSTİYORUM!"

Yıldız futbolcu transferiyle ilgili yaptığı konuşmada net bir biçimde Trabzonspor'da kalmak istediğini ifade ederken, "Kalmak istiyorum, ilk tercihim Trabzonspor. Bu sene en önemli hedefimiz Türkiye Kupası'ydı. Malesef istediğimizi alamadık."dedi.

Trabzonspor'un son olarak oynadığı Antalyaspor karşılaşmasında forvet hattında yer alan Ekuban bu durumdan oldukça mutlu olduğunu aktarırken, "Bütün oyuncuların isteğidir farklı pozisyonlarda oynayabilmek. Bana da böyle bir teklif gelirse mutlu olurum. Santrafor, kanatlar ya da santrafor arkasında oynayabilirim. Son maçı değerlendirecek olursak santraforda oynamaktan büyük mutluluk hissettiğimi söyleyebilirim." dedi.


"BEŞİKTAŞ'I GEÇEBİLİRİZ"

25 yaşındaki golcü futbolcu bu sezon Trabzonspor formasıyla üst sıraları hedeflediklerini dile getirdi ve, "Şu an lige baktığımızda en yakın rakibimizin Beşiktaş olduğunu görüyoruz, onları geçebiliriz. Önemli rakiplerimiz var ancak biz de Trabzonspor'uz. Olduğumuz noktadan yukarı çıkabiliriz diye düşünüyoruz." diyerek konuşmasını sonlandırdı.Kaynak:Sporx 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER