Ersun Yanal'dan Abdülkadir Ömür'e övgüler

Spor Toto Süper Lig'in 4. haftasında Trabzonspor, sahasında Gençlerbirliği'ni 3-1 mağlup etti.

Ersun Yanal'dan Abdülkadir Ömür'e övgüler

Maç sonunda Trabzonspor teknik direktörü Ersun Yanal, açıklamalarda bulundu.

- Çok zorlu bir karşılaşma oynadık! -

Zorlu bir karşılaşma olduğunu belirten Ersun Yanal, "1-0 geriye düştükten sonra sahadaki  tutum ve davranışla galibiyeti hak ettik. Zorlu bir karşılaşma oynadık. Baktığımızda 3-1'lik skor rahatlatıcı gözüküyor ama rakibin savunma organizasyonu konusunda sahanın bütünündeki etkili duruşu bizi oldukça zorladı. Oyun kurmakta çok zorlandık." dedi.

- Kadromda çok fazla karakterli futbolcular var! -

Her oyuncunun takıma katkı sağladığını söyleyen Yanal, "Oyuncu değişiklikleri takıma katkı sağladı. Abdülkadir, Rodallega ve Onazi'ye oyuna girdikten sonraki katkıları için teşekkür ederim. Karakterli oyuncular. Bu karakterde oldukça fazla oyuncu var. Yeni gelmesine rağmen Sosa'nın da ikinci yarıdaki performansı oldukça iyiydi. Tüm oyuncuların takımın performansının daha da yükselterek, takım oyununu fazlasıyla geliştirerek yolumuza devam etmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

- Abdülkadir çok büyük bir oyuncu olacak! -

Abdülkadir Ömür'e övgülerde bulunan Ersun Yanal, "Abdülkadir risk değil. Çok büyük bir oyuncu olacak. Onu korumak, futbola onu birden bire ortaya çıplak, korumasız şekilde ortada bırakmak yanlış olur. Onu doğru zaman ve doğru yerde kullanmak lazım. Burası Trabzon, beklentileri çok büyük. Özellikle kendi içinden bu türlü oyuncuları kazandığındaki sarılması çok güçlü ve büyük. Abdülkadir gibi bir oyuncun Trabzon ve Trabzonspor ile bu şekilde buluşması daha büyük enerji yaratacaktır. Gerçekten çok iyi tanıdığım Abdülkadir' için risk demiyorum. Abdülkadir, daha çok yol kat edecek.18 yaşında daha çok çalışacak, daha çok karakter ortaya koyacak. Trabzonspor ve Türk futbolu uzun yıllar ondan faydalanacak." şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER