Ersun Yanal'dan itiraflar!

Trabzonspor, Süper Lig´in 7´nci haftasında yarın deplasmanda Beşiktaş ile oynayacağı karşılaşmadan galibiyetle ayrılmayı hedefliyor.

Ersun Yanal'dan itiraflar!

Önceki iki dönemine göre şu anda kulüpteki şartların ve durumun çok daha farklı olduğunu vurgulayan Yanal, "Geldiğimiz günden beri yarışabilir bir takım haline gelmeye çalışıyoruz. Biz yarışabilecek bir takımı kurduk mu, kurduk. Biz bu takımla çok ciddi yarışabiliriz. Biz ilk dördün içinde olmalıyız ve olacağız. Bundan sonraki adım ise şampiyonluk. Burada takımın ortaya koyacağı güçle sergileyeceği tavır önemli. Bizim bu tavrı koyabilecek bir ekibimiz var. Burak, Kucka ve Sosa elimizde. Bunlar iyi oyuncular ve rakiplerle yarışabiliriz" diye konuştu.

ERSUN GİDER BAŞKASI GELİR

"Takım olmanın önce bir koşulu var biz kendi içerimizde bu düzeni kurmaya başladık" diyen tecrübeli çalıştırıcı, şöyle devam etti: "Yönetimimizle, oyuncularımızla bunu yapacağız. Şampiyonluktan geçen yolda; sırasıyla futbolcular, yönetim, camia, taraftar ile medya var. Dedikodu ile bir şey yapamayız. Sonuçlardan çıkacak acı ile vurarak bir şey yapamayız. Yoksa Ersun gider başkası gelir. Ama yılladır birileri gidiyor. Alanya'ya mağlup olduk. Acıttı mı? Evet acıttı. Taraftarlarımız şuna inansın, bu takımın genç oyuncuları ve geleceğini teminat altına alabilecek değerleri var. Bu düzeni bir sene içinde kurduk. Öyle kolay değil. Bu takım yine keyif verecek. Oyuncuların hepsinden ben sorumluyum. Biz buradayız, hiçbir yere gittiğimiz yok. Burada o kadar konsantre olmuş şekilde işimizi yapıyoruz ki bu bizim için namus meselesidir. Biz bu işin altından kalkarız. Bu takımı yarın alkışlayacaklar ve biz de onları alkışlayacağız. Bunu çok kısa bir zamanda göreceksiniz."

DERBİ FARKLI OLACAK

"Beşiktaş derbisi çok erken haftalarda olmamıza rağmen ligin belirleyici maçlarından bir tanesi olacaktır. Bizim Başakşehir ve Fenerbahçe karşılaşmalarına oranla daha iyi bir performans ortaya koyacağımız kesin. Onlar Şampiyonlar Ligi'nde başarılı sonuçlar aldı ama ligin rengi başka. Taraftarlarımızın beklentisine karşılık verecek takım sahada olacak. Güvenilir bir takım geliyor. Birçok takımdan daha iyiyiz."

OKAY STOPER OYNAMAK İSTİYOR

"Okay'ı Başakşehir maçında stoperde oynattık. Aslında zaman zaman yine stoper oynamıştı. Biz de böyle düşünüyoruz, Okay da böyle istiyor, hatta Milli Takım hocası da bunu söyledi. Okay bundan sonraki kariyerini stoper olarak sürdürmek istiyor, buna yakın düşünüyor. Gayet başarılı oynadığını düşünüyorum. Orta sahada şu an Onazi gelecek ve oynayacak. Bero da forma şansı bekliyor. Okay bana göre oynadığı bölgede gayet iyi. Hubocan oynayacak ve performansını oldukça geliştirdi. Şu an doğru rekabetin içerisinde olduğumuzu düşünüyorum, bu konuda haklılığımı zaman gösterecek."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER