Trabzonspor, Eddie Newton ile anlaşmaya vardı

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor, yardımcı antrenörlük görevi için İngiltere Premier Lig ekibi Chelsea'da teknik direktör Lampard'ın yardımcısı olarak görev yapan 48 yaşındaki Eddie Newton ile prensip anlaşmasına vardı.

Trabzonspor, Eddie Newton ile anlaşmaya vardı

Süper Lig ekibi Trabzonspor'da teknik direktör Ünal Karaman ile yolların ayrılmasının ardından Hüseyin Çimşir görevi teknik adamlık görevine getirilirken, Bordo Mavili yönetim teknik ekibi güçlendirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Trabzonspor başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun "Yardımcı antrenörlük görevi için yabancı bir teknik adam düşünüyoruz" açıklamasının ardından çalışmalar hız kazanırken, Premier Lig takımlarından Chelsea'nin teknik direktörü Lampard'ın yardımcısı olarak görev yapan Eddie Newton'ın Karadeniz ekibi ile prensip anlaşmasına vardığı öne sürüldü.

48 yaşındaki İngiliz teknik adamın bu hafta Trabzon'a gelerek yönetimle son bir görüşme yapacağı belirtildi. Anlaşmanın resmiyete dökülmesinin ardından pro lisansı da bulunan Newton'un teknik ekipte Hüseyin Çimşir'in ikinci yardımcısı olarak göreve başlayacağı öğrenildi.

Geçtiğimiz günlerde ise Trabzonspor'da teknik heyete katılan Muzaffer Bilazer'in ise birinci yardımcı antrenör olarak görevine devam edeceği de bildirildi.

Kaynak: İnternet Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER