banner227

Trabzonspor'un yıldızı böyle uğurlandı!

Trabzonspor’un yıldız oyuncusu Yusuf Yazıcı, Fransa’nın Lille kulübüyle transfer görüşmelere yapmak üzere Trabzon’dan ayrıldı. Genç oyuncuyu bordo-mavili taraftarlar Fransa’ya coşkuyla uğurladı.

Trabzonspor'un yıldızı böyle uğurlandı!

Bordo-mavili kulüpten ayrılma kararını açıklayan Yusuf Yazıcı’yı Trabzon Havalimanı’nda çok sayıda Trabzonspor taraftarı yolcu etti. Yazıcı’yı havaalanında pankart açarak meşalelerle karşılayan taraftarlar, sarılarak helalleştikleri oyuncuyla fotoğraf çektirdi.

TARAFTARLARA TEŞEKKÜR ETTİ

Taraftarlara kendisini yolcu etmeye geldikleri için teşekkür eden Yusuf Yazıcı, "Şunu unutmayın ki ben gidiyorsam sizlerin sayesinde transfer oluyorum. Sizler benim her şeyimsiniz. Sizler benim kalbimdesiniz. Bir Erdoğdulu arkadaşınız olarak, bir kardeşiniz olarak Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeye gidiyorum. Lütfen desteğinizi esirgemeyin" diye konuştu.

YUSUF YAZICI: HAYALİMİ GERÇEKLEŞTİRDİM

İstanbul Havalimanı'ndan ayrılırken TRT Spor'a açıklamalarda bulunan Yusuf Yazıcı, hayalini gerçekleştirdiği için mutlu olduğunu söyledi.

Trabzonspor'a para kazandırarak gitmenin önemine vurgu yapan Yusuf Yazıcı, "Buradan ayrılırken, takımımla en güzel şekilde ayrıldım. Bunun için taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Yalnız bırakmadılar beni. Kulübüme para kazandırarak gitmek, beni hem mutlu hem de gururlu hissettiriyor. Finansal açıdan problemlerimiz var. Bu miktarın biraz daha olsa rahatlatacağını düşünüyorum" dedi.

Hayallerine bir adım daha yaklaştığını ve Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek istediğini dile getiren milli yıldız, "Gerçekten kendimi çok gururlu ve mutlu hissediyorum. Çünkü hayallerime bir adım daha yaklaştım. İnşallah altyapıdan gelen kardeşlerimize biraz da olsa rol model olurum. Hayallerimden bir tanesi de bu. Benim için yeni bir macera başlıyor. Yeni şeyler, yeni hayatlar... İnşallah her şey gönlümce olur. İnanıyorum ki güzel işlere imza atacağım ve Trabzonspor'u, şehrimi, ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğim" şeklinde konuştu.

''TARİH YAZMAK İSTİYORUM"

Kendisi için ağlayan taraftarları görünce duygusallaştığını belirten 22 yaşındaki oyuncu, "Ben de Trabzonspor taraftarıyım ve bu takımın tribününden gelmiş bir oyuncuyum. Ağlayan çocukları görünce, insan ister istemez duygusallaşıyor ve mutlu olup daha da fazla gururlanıyor. Bazı insanları üzdüğümü düşünüyorum ama orada göstereceğim performansla çoğu kişiyi gururlandıracağımı düşünüyorum" dedi.

Yeni macerasında tarih yazmak istediğini söyleyen Yusuf Yazıcı, "Türkiye'den yurt dışına giden çok arkadaşım var. Ülkemizi en iyi şekilde temsil ediyorlar. Ben de bu hayalimi gerçekleştirdiğim için mutluyum ve oraya gidip yeni bir tarih yazmak istiyorum. İnanıyorum ki her şey istediğim gibi gidecek" ifadelerini kullandı.

ÜÇLÜ ÇEKTİRDİ

Trabzonspor’un yıldız oyuncusu Yusuf Yazıcı, Fransa’ya hareket etmeden önce bordo-mavili taraftarların isteğinide kırmadı. Havaalanı gidiş terminalinde bordo-mavili taraftarlara üçlü çektiren genç oyuncu onlarla birlikte sevince ortak oldu.

Gece saat 02:25’de Trabzon’dan İstanbul’a hareket eden oyuncu buradan da Fransa’ya hareket ederek Lille kulübüyle transfer görüşmesi yapacak.

Kaynak: TRTSPOR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER