Alanyaspor karşısında yaşadığı 5-0'lık hezimet sonrasında Abdullah Avcı'nın istifa etmesi gündemdeydi ve birçok oyuncunun kadro dışı bırakılacağı iddia edilmişti. Ancak iki durumda da devam kararı çıktı. Peki, bordo mavililerde neden kadro dışı kararı çıkmadı? Detaylar haberimizde yer alıyor.

Pazartesi akşamı yeni bir sayfa açmak üzere seri başlangıcı yapmak için Corendon Alanyaspor karşısına çıkan Trabzonspor, rakibi karşısında ilk 5 dakikada buludğu pozisyonlar haricinde karşılaşmanın hiçbir alanında etkili olamadı ve sahadan 5-0'lık tarihi yenilgiyle ayrıldı. Karadeniz temsilcisinde alınan skorun yanı sıra ortaya konamayan futbol da büyük bir hayal kırıklığı yaşatırken Abdullah Avcı'nın istifa edeceği ve bazı oyuncuların kadro dışı bırakılacağı idddiaları gündemi sarsmıştı. Ancak kadro dışı kararı şu ana kadar açıklanmadı ve kimseye de tebliğ edilmedi. İşte sebebi.

Jose Sosa teknik direktörlüğe başlıyor Jose Sosa teknik direktörlüğe başlıyorBaşkan açıkladı

Abdullah Avcı ile yola devam kararı alan Fırtına'da Başkan Ahmet Ağaoğlu; "Alınacak tedbirleri, yapılacak olan çalışmaları, çözüm önerilerini birlikte değerlendirdik. Kamuoyunun da bundan herhangi bir endişesi, şüphesi olmasın. Her zamanki gibi takımımıza, hocamıza güveniyoruz.Taraftarımıza göstermiş olduğu sabırdan dolayı teşekkür ediyoruz. Saha sonuçlarının onları hepimizden fazla üzdüğünü biliyoruz. Göstermiş oldukları destekten dolayı taraftarlarımıza, camiaya minnettarız. Onların desteğine her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olacak." ifadelerini kullandı.


 

Trabzonspor'da neden kadro dışı kararı çıkmadı?

Sezon başından bu yana istenen performansı sağlayamyan Trabzonspor'da özellikle Dünya Kupası arasındaki kampta verim sağlayamayan oyuncular hakkında ocka ayında veya daha öncesinde insiyatif kullanılması bekleniyordu. Ancak bu mağlubiyet sonrası gündemin ilk sırasına yerleşmişti. Yönetim, 12 Ocak'ta başlayacak transfer dönemi için alınabilecek bu kararın satışları engelleyebileceğini düşünerek bu karardan vazgeçti. Abdullah Avcı da geniş bir rapor hazırlayarak değişmesi gereken hususları bildirecek.