Transferin hareketli takımlarından Trabzonspor'da gündem bir hayli sıcak. Bordo mavililer Kaan Ayhan'dan başlayan süreçte birçok oyuncuyla temas kurdu ancak henüz sonuca varamadı. Abdullah Avcı'nın raporu doğrultusunda ayağı iyi, topla ilişkisi üst düzeyde ve takıma liderlik de yapabilecek bir isim aranıyor. Son olarak Boyata ve Denayer'in dahil edildiği listede BENELUX bölgesinden Riechedly Bazoer için de girişimde bulunulacak.

İkinci etap için uğraş veriliyor

Geçen sezon ülkesinde Vitesse forması giyen 25 yaşındaki stoperin takımıyla sözleşmesi sona erdiği için bonservis bedeli de yok. Bazoer'in yıllık ücretle birlikte imza parası verilerek ikna edilmeye çalışıldığı öğrenildi. Karadeniz ekibi Bazoer transferini bir an önce tamamlayıp, 17 Temmuz'da sona erecek Slovenya kampının ardından 20 Temmuz'da Avusturya'da başlayacak olan ikinci etap çalışmalarına savunma problemini çözerek gitmeyi hedefliyor. Bir ara Galatasaray 'ın da gündemine gelen, ülkesinden Feyenoord'un da talip olduğu belirtilen Hollandalı oyuncuyla imzalar atılamazsa Boyata defterinin yeniden açılıp, transferin sonlandırılacağı iddia ediliyor.


BAZOER

Ajax çıkışlı

Ülkesinin futbolcu fabrikası olan Ajax'ta yetişen ve adını Avrupa futbolunda duyuran Riechedly Bazoer daha sonra Wolfsburg, Porto ve son olarak da Arnhem temsilcisinin formasını giymişti. Kontratını uzatmayan ve serbest kalan yıldız oyuncuya Yunus Mallı ve yakın arkadaşı olan Stefano Denswil'in de olumlu referanslar vermesi bekleniyor. Ayrıca sarı siyahlı ekipte daha önce Muharrem Usta döneminde transfer edilen Bero ile birlikte oynadı.