Geride kalan sezonun başında Aston Villa'dan 4 milyon euro karşılığında transfer edilen Mahmoud Trezeguet için Mısır'dan açıklama geldi.

Trabzonspor'da Nicolas Pepe vakti! Antrenmana çıkmıştı sıra sahaya geldi... Trabzonspor'da Nicolas Pepe vakti! Antrenmana çıkmıştı sıra sahaya geldi...

Trabzonspor formasıyla çıktığı 41 maçta 13 gol atıp 10 da asist yaparak dikkatleri üzerine çeken Trezeguet'in takımdan ayrılacağı yönünde iddialar basında yer almıştı. Başkan Ertuğrul Doğan her ne kadar Mısırlı yıldızın ayrılma yönünde bir beyanı olmadığını söylese de özellikle Al Ittihad ve eski takımı Al Ahly'nin kendisini istediği konuşuluyordu.

Mısırlı gazeteci Ahmed Shobier, On Sport'ta yaptığı açıklamada Al Ahly'e dönüşü konusunda gündem sıcak olduğunu belirterek; "Türk basını, Trabzonspor'un yaz transfer döneminde Trezeguet'in ayrılmasına karar verdiğini ve oyuncunun ayrılışına ilişkin bonservisi bedelini 10 milyon Euro'ya çıkardığını söylüyor. Bu haberler doğru değil ama söylemeliyim. Trabzon'un Al-Ahly ve Suudi Cidde Federasyonu'ndan yıldız oyuncu ile ilgili teklifi var. Teklifteki miktarları Allah bilir." dedi.