Lens kentindeki Bollaert-Delelis Stadı'nda yapılan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Vrba, Türkiye'nin orta sahada çok iyi oynadığını belirterek, şunları kaydetti:
"Ne yazık ki bu akşam kaybettik. Bizim için çok üzücü bir sonuç. Türkiye, çok belirleyici maç olacağını biliyordı. İlk golü atan büyük avantaj yakalayacaktı. Topu kontrol edemedik ve Türkiye öne geçti. İlk yarıda kötü oynamadık. Gole yakın olduğumuz pozisyonlar vardı ama başaramadık. Bu, maçın geri kalanını çok etkiledi. İkinci yarıda oyunu basitleştirmeye çalıştık ama orta sahayı kaybettik. Türkiye, orta sahada çok iyiydi ve ikinci golü buldular. Ondan sonra da geri dönemedik."

Turnuvada iyi performans gösteremediklerini anlatan Hırvat teknik adam, "Hedefimiz son 16'ya kalabilmekti ama başaramadık. Performansımız iyi değildi. Oynadığımız 3 maç bize, bu seviyenin Çek futbol liginin seviyesinden çok farklı olduğunu gösterdi. Bu uluslararası seviye, bizim için çok büyük bir ders oldu." diye konuştu.

Vrba, istatistiklerin dengeli bir oyun olduğunu gösterdiğini vurgulayarak, "İkinci yarıda topu kontrol edemedik. Belki belirli anlarda iyiydik, iyi işler yapmaya çalıştık, beraberlik golüne yaklaştık ama Türkiye bizi cezalandırdı." ifadelerini kullandı.

Hırvat basınının istifa edip etmeyeceğiyle ilgili ısrarlı sorularına yanıt vermeyen Vrba, Plasil'in maçtan sonra milli takımı bırakmak istediğini söylediği aktardı.