A Milli Futbol Takımımız, Almanya Milli Futbol Takımı ile 7 Ekim'de Köln'de hazırlık maçı oynayacak. Türkiye Futbol Federasyonu ve Alman Futbol Federasyonu'ndan maçla ilgili açıklama geldi.

Hazırlık maçıyla ilgili ilk açıklama Alman Futbol Federasyonu'ndan geldi.

DFB'nin resmi sitesinden yapılan açıklamada, A Milli Futbol Takımı'nın 7 Ekim'de Türkiye ile 11 Kasım'da da Çekya ile hazırlık maçı yapacağı duyuruldu.

Açıklamada, milli takımın 2020 yılı maç takviminin tamamlandığına işaret edilerek her iki karşılaşmanın da resmi UEFA takvimine göre belirlendiği ifade edildi.

Almanya Milli Takım Teknik Direktörü Joachim Löw de siteye verdiği röportajda şu ifadeleri kullandı;

"Sonbaharda gençleştirilmiş takımımızı görmek için milli maçları kullanmak istiyoruz. Türkiye ve Çekya spor açısından çok ilginç rakipler. Uluslar Ligi'ndeki karşılaşmalara ek olarak bu iki maç ekibimizin gelişimi hakkında önemli bilgiler verecek. Maçlar için şimdiden heyecan duyuyorum ve sonbaharda izleyici önünde oynayabileceğimizi umuyorum." 

 Almanya Futbol Federasyonu'nun sosyal medya hesabı Twitter'dan ise şu paylaşım yapıldı;

Öte yandan Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan yazılı açıklamada ise mücadelenin stadyumu ve başlama saatinin ilerleyen günlerde açıklanacağı belirtildi.

Ay Yıldızlı takım, bu karşılaşmanın ardından 11 Ekim Pazar günü UEFA Uluslar B Ligi 3'üncü Grup karşılaşmasında Rusya deplasmanına konuk olacak.

Filenin Sultanları gümüş madalyanın sahibi oldu! Filenin Sultanları gümüş madalyanın sahibi oldu!

Kaynak: TRT Spor