Son 4 haftada 10 puan alarak takım olarak çıkış yakaladıklarının altını çizen Yasin, "Alınan galibiyetlerle takım içinde havamız iyi, öz güvenimiz yerine geldi. Tabii ki rehavete kapılmaya gerek yok, sonuçta lig uzun bir maraton." dedi.

Ligin ilk devresinin sonuna 4 hafta kaldığını, bu hafta lider Ankaragücü ile mücadele edeceklerini ifade eden Yasin, "Bu maçlara iyi hazırlanıp, iyi konsantre olup, eğer hedefe ulaşmak istiyorsak her hafta yüzde 100'ümüzü verip 3 puanları toplamamız lazım. İnşallah galibiyetlerimize Ankaragücü ile devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Yasin,  Samsun'a şampiyonluk hedefiyle geldiğini aktararak, "Samsunspor'un hedefi her zaman şampiyonluktur. Geçen yıl çok inandık çok istedik ama maalesef başaramadık. Bu yıl biraz geriden geliyoruz. Hatalarımız oluyor, kötü oynadığımız dönemler oluyor, sonuçta lig uzun maraton. Her hafta iyi mücadele edip puanları toplayarak geriden gelip şampiyon olmak istiyoruz."  dedi.

Futbolun seyircisiz olmadığına de değinen Yasin Öztekin, şunları söyledi:

"Takım kaptanı olarak taraftarları tribünleri doldurmaya davet ediyorum. Gelsinler, bize destek olsunlar. Ben Samsun'a geldiğim ilk günden itibaren bireysel olarak sahada en iyisini yapmaya çalıştım. Bazen çok iyi oynuyorsun, bazen performansın iyi olmuyor. İnişli çıkışlı dönemler her futbolcuda oluyor. Benim de böyle dönemlerim oldu ama ne olursa olsun, taraftarlarımız bize inanmayı ve güvenmeyi asla bırakmasın. İyi bir hava yakaladık. Bizi özellikle Ankaragücü maçında 90 dakika desteklesinler, biz de onların desteği ile 3 puanı alalım."

KAYNAK: TRT SPOR