Savunmada önemli isimleri takıma katan Beşiktaş, Burak Yılmaz'ın yokluğunda gol sıkıntısı çekmek istemiyor... Bu doğrultuda harekete geçen siyah-beyazlılar, eski golcüsü Vincent Aboubakar'ı kadrosuna katmak için girişimlerini hızlandırdı. Yönetim, Kamerunlu ile şampiyonluk havasına girileceğini düşünüyor...

Douglas, Victor Ruiz ve Pedro Rebocho transferleriyle savunmayı sağlama alan Beşiktaş, golcü transferi için de girişimlerini hızlandırdı. Burak Yılmaz’ın sakatlığının ardından hücum hattını dünyaca ünlü bir isimle doldurmak isteyen siyah-beyazlılar, 2016-17 sezonunda attığı 12 golle takıma lig şampiyonluğunu getiren Kamerunlu yıldızı, 1 numaralı hedef olarak belirledi. Yönetim, “Bu sezon şampiyonluk yarışı zorlu geçecek. Taraftarı şampiyonluk havasına sokacak bir transfere ihtiyacımız var. Taraftarın hala unutamadığı Vincent Aboubakar’la bu havayı yakalarız” kararıyla harekete geçti.

Yönetim, Burak Yılmaz'ın Avusturya kampında yaşadığı sakatlığın sonrasında yaklaşık 1 ay sahalardan uzak kalacak olmasının ardından forvet transferi için düğmeye basmıştı. Fanatik'in haberine göre, bu doğrultuda birçok isimle temas kuran Kara Kartal’ın, son olarak takımda 2016-17 sezonunda kiralık olarak forma giyen Vincent Aboubakar’da karar kıldığı ortaya çıktı. Boyd, Douglas, Ruiz ve Rebocho transferlerinin ardından ses getirecek bir hamle yapmak için Kamerunlu oyuncuyu seçen Beşiktaş transfer komitesinin, 27 yaşındaki futbolcu için tüm sınırları zorlama kararı aldığı bildirildi.

PAZARLIKLAR BAŞLADI

Porto’yla yol ayrımında bulunan yıldız futbolcuyu satın alma opsiyonlu kiralama için çalışmalarını sürdüren yönetimin, “Bu sezon şampiyonluk yarışı zorlu geçecek. Taraftarı şampiyonluk havasına sokacak bir transfere ihtiyacımız var. Taraftarın hala unutamadığı Vincent Aboubakar’la bu havayı yakalarız” sözlerinde birleştiği bildirildi. Geçen yıl sol çapraz bağlarından sakatlık yaşayan ve uzun sürenin ardından takımına geri dönen yıldız futbolcu için Beşiktaş, satın alma opsiyonlu kiralama için girişimlerini sürdürüyor. Portekiz ekibinin ise oyuncusunu satma kararı aldığı, pazarlıkların sürdüğü öğrenildi.

(Asist Analiz)