Hem Süper Lig hem de Türkiye Kupası'nı müzesine götüren Beşiktaş'ın başkanı Ahmet Nur Çebi, Sergen Yalçın, Rosier, Ghezzal ve Salih Uçan dair gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Siyah Beyazlı başkanın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde;

"Otoriteler yine 'Beşiktaş başarılı olamaz! desin. İyi geliyor bize. Futbolcular çok iyi oynadılar. Ama Sergen Hoca çok istedi şampiyonluğu. Sergen Yalçın büyük bir hoca artık. Camianın içinden biri. Çok zeki ve akıllı biri. Futbol oynamış olmanın kendine getirdiği bir avantaj da var. Keşke Beşiktaş'a 3-5 sene önce gelebilseydi." 

"Hakemlere bu sezon özelinde, 10 üstünden 6-7 veririm. Hakemleri hırpalamayalım diye derbiler için yabancı hakem önerisini sundum. Derbilerde hala daha iddia ediyorum. Yazık, hakemleri hırpalıyoruz. Galatasaraylılar, Beşiktaşlılar, Fenerbahçeliler, kendileriyle ilgili yorum yapıyorlar. 'Şu hakem, bizi şu tarihte doğramıştı' deniyor."

"Aboubakar, Porto'da istediğini bulamamış. Bize geldi. Ben çok seviyordum zamanında. Onu göğüsledim. Hem o kazandı hem Beşiktaş... Mevcut sakatlığı nüksederse Beşiktaş'ın ağır yük taşımaması için madde vardı. Aboubakar da sağ olsun kabul etti. Kibar bir çocuktur. Talihsiz bir sakatlık yaşadı son haftalarda. 'Sayenizde futbola döndüm' dedi. Sadece kafamda netleşen şu: Beşiktaş'ı riske atamam. Beşiktaş'ın verebileceğinden daha fazlasını kimseye veremem. Futbolculara parayı ödemeyince zaten oynamıyorlar ve sonra parasını faiziyle alıyorlar. En az Aboubakar kadar biri lazım, Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağız. Forvet konusuna bu sene farklı bakacağız." 

“Kulüp için 675 milyon TL kefalete imza attım. 110 milyon TL’yi de nakit olarak kendim verdim. Bu şampiyonluğun anahtarı 'Bırakmam seni' kampanyasıdır, hiç tartışmasız. Göremiyorsunuz takımı ama dokunabiliyorsunuz, taraftarı sıcak tuttuk böylece”

"Ali Koç'u sever, sayarım. Ama rakip olarak çatışmamak mümkün olmuyor. Bana kırgın olduğunu düşünmüyorum ama varsa da üzülürüm. Fenerbahçe-Beşiktaş maçı öncesi bir gazeteci 'Derbi için ne düşünüyorsunuz, hakemle ilgili yorumunuz nedir?' diye sordu. 'Koç Holding'de çalıştığı söyleniyor' dedi. Ben de bunun üzerine 'Bunu ben de duyuyorum ama beni ilgilendirmiyor. Ben maçtan sonra hakemin ne yaptığını yorumlayabilirim' dedim. 'Hakemi etki altına almayın' denildi. Nasıl etki bu? O gün hakem Beşiktaş'ı doğradı. Darbeyi biz yedik. Atılan bizim oyuncumuz, atılmayan onların oyuncusu. Ali Koç'un ne şikayeti olabilir ki? Ben 'Koç Holding'den biri yönetisin' demedim ki. Ali Koç 'Bizde çalıştığını ima etmişsiniz' dedi. Ben de videoyu gönderip böyle olmadığını söyledim."

"Bu konuda yüz kere cevap verdim ama fikrimiz belli. Sergen Hocamız ile uzun yıllar beraber olmak istiyoruz. Biz teklif ederiz, hoca ne kadar isterse yazsın oraya. 3, 4, 5, ne istiyorsa yazsın. Bu, onun hakkı. Başarmış birisi. İyi bir Beşiktaşlı; hak etti."

"Salih Uçan konusunda niyetimiz var ama henüz öyle bir anlaşma yok. Kafamızdan geçirdiğimiz bir oyuncu"

"Ghezzal'ın evi Monaco'da; gidecek tabii. Bizimle sözleşmesi bitti. Görüşmeler başlayacak. Uçakta konuştum. Hepsi de 'Beşiktaş'ta kalmak isteriz' dediler. Fakat kulüplerle görüşmeler yeni başlayacak. Enseyi karartmamak lazım."

"Rosier, Rachid Ghezzal ile aynı durumda. Onu da ya kiralayacağız ya da bonservisini alacağız."

Kaynak: NTV Spor