Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro maça alınmadı!

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, Covid-19 aşısı yaptırmadığı için Santos ve Gremio'nun karşı karşıya geldiği maçta stadyuma alınmadığını açıkladı.

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro maça alınmadı!

Brezilya'da yayın yapan Metropoles'teki video habere göre; tatil için Sao Paulo'da bulunan Brezilya başkanı Jair Bolsonaro, Koronavirüs aşısı yaptırmadığı için karşılaşmayı stadyumdan izleyemedi.

Santos taraftarı olan Devlet Başkanı Bolsonaro, stadyuma alınmadığı için duyduğu rahatsızlığı şu ifadelerle dile getirdi;

"Niye aşı kartı, aşı pasaportu? Santos'un maçını izlemek istiyordum, aşı olmak gerekiyor dediler. Niye? Aşı olanlardan daha fazla antikorum var."

Öte yandan Brezilya'nın çeşitli bölgelerinde taraftarların stadyumdan maç izlemesi için Kovid-19 aşısı yaptırma veya negatif PCR testi gösterme şartı bulunuyor.

Covid-19'u atlattığı için aşı olmak istemeyen başkan Bolsonaro, "En son Brezilyalı aşı olduktan sonra aşı artarsa, o zaman karar vereceğim aşı olup olmamaya." ifadelerini kullanmıştı.

Bolsonaro, Covid-19 salgını süresince yaptığı açıklamalar ve Covid-19 önlemlerini hedef alması nedeniyle sıklıkla eleştirilmişti.

Salgın nedeniyle 600 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği Güney Amerika ülkesi Brezilya, ABD'nin ardından dünyada Covid-19 kaynaklı en çok ölümün yaşandığı ülke olarak dikkat çekiyor.

Kaynak: Fotomaç

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER