Yaz transfer sürecinin en çok tartışılan konusu gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Uzun süre Real Madrid'e transfer olması beklenen Kylian Mbappe'nin PSG'yle kontrat uzatması dava konusu olacağı ifade ediliyor.

RMC'de yer alan habere göre; La Liga Kylian Mbappe'nin PSG ile uzattığı  kontratın Finansal Fair-Play'i ihlal ettiği gerekçesi ile dava açmak istediği belirtildi.

La Liga avukatı Juan Branco yapmış olduğu açıklamada; "Piyasayı özgürleştiren Bosman yasası gibi yeni bir karar arıyoruz. İstediğimiz şey piyasanın düzenlenmesi ve La Liga'daki katı kuralların tüm Avrupa'ya yayılmasıdır." ifadesini kullandı.

La Liga ayrıca, Fransa'daki spor kuruluşlarının mali sağlığına ilişkin bir denetim organı olan Ulusal Kontrol ve Yönetim Müdürlüğü (DNCG) aracılığı ile Fransız devi PSG'nin hesaplarının incelenmesi için idari bir itiraz hazırlamayı da planladığı aktarıldı.

PSG ile sözleşme uzatan yıldız oyuncu Mbappe senelik 100 milyon Euro net ücret kazanç sağlıyor.  Ayrıca futbolcunun sözleşmesinde 300 milyon Euro değerinde bir imza parası yer alıyor.