Form olarak zirve yapan Kosovalı golcünün talipleri de her geçen gün artmakta. Mallorca, Vedat Muriqi'nin bonservis ücretini belirledi. 

Fanatik gazetesnin stesinde yer verdiği habere göre;

Vedat Muriqi, 2020 yılında 20 milyon Euro'ya Fenerbahçe'den Lazio'ya gelmişti. İtalyan temsilcisinde beklentilerin altında kalan Muriqi, 2021-22 sezonunun ikinci devresinde Mallorca'da kiralık olarak forma giymişti.

Yaz transferinde Lazio ile yollarını  ayırmaya kesin olarak bakılan Vedat Muriqi'nin Club Brugge'e transferi son anda gerçekleşmemişti. Muriqi'nin satın alma opsiyonunu kullanamayan Mallorca, daha sonrasında  forvet oyuncusunu 7.7 milyon Euro bonservis ücreti karşılığında renklerine bağladı.

İtalyanın önde gelen La Gazzetta dello Sport sitesinin haberine göre Mallorca'ya fırtınalar estiren Vedat Muriqi için Real Madrid başta olmak üzere Aston Villa ve Sevilla nabız yokluyor. Haberde, Lazio ve Mallorca arasındaki yapılan anlaşmada Muriqi'nin sonraki satışından yüzde 45'lik pay Lazio'ya ödeneccek.

Haberde yer verilen ayrıntılar şöyle;

"Roma'da geçirdiği 18 ayda bekleneni veremeyen golcü İspanya'da iyi gidiyor. Geçen sezonun ikinci yarısında Mallorca'nın ligi güvenli bir yerde bitirmesine yardım etti, hatta şimdi gol krallığında Lewandowski'nin ardından ikinci sırada. Bu nedenle birçok kulüp onu düşünüyor. Ve oyuncunun sonraki satışından yüzde 45'lik pay Lazio'ya verilecek."

La Gazzetta dello Sport'ta bulunan haberin ayrıntısında Mallorca'nın Vedat Muriqi için 20 milyon Euro istediği belirtiliyor. 20 milyon Euroluk bir satışın olması halinde Lazio'ya da 9 milyon Euro bir ücret ödeme yapılacak.